Naxçıvanda duz istehsalı dayandırılıb
Məqsəd texniki təhlükəsizliyi gücləndirmək və gələcəkdə istehsalı daha yüksək keyfiyyətdə təşkil etməkdir.Duz dağ massivində yerləşən 5 №-li duz mədənində texniki təhlükəsizliyin gücləndirilməsi baxımından müvafiq işlərin görülməsinə zərurət yarandığından, eləcə də gələcəkdə duz istehsalı prosesinin daha yüksək keyfiyyətdə təşkil olunması məqsədilə şaxtadan duzun çıxarılması müvəqqəti olaraq dayandırılmışdır. Bu səbəbdən hazırda “Naxçıvan Duz İstehsalı” MMC-də istehsal və qablaşdırma prosesi həyata keçirilmir.
Marja xəbər verir ki, bu barədə Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi məlumat yayıb.
Məlumat üçün bildirilir ki, ötən müddət ərzində Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi əhalinin, eləcə də duz məhsulundan xammal kimi istifadə edən istehsal müəsisələrinin adıçəkilən məhsula olan tələbatının fasiləsiz və dayanıqlı təmin olunması məqsədilə ölkəmizin digər bölgəsində istehsal olunan yerli və qonşu ölkələrdə istehsal olunan analoji məhsulların sahibkarlar tərəfindən muxtar respublikaya gətirilməsi prosesini nəzarətdə saxlamışdır.