“Marja” xəbər verir ki, dünən iş gününün sonunda 1 dolları 1.7950 manata satan “Ziraat Bank Azərbaycan” bu gün Dollara 1.80 manat satış qiyməti təyin edib.
TuranBank Dolların alışını 1.68 manatdan 1.72 manata, satışını isə 1.78 manatdan 1.80 manata, PAŞA Bank isə Dolların alışını 1.68 manatdan 1.70 manata qaldırıb.
AG Bank Dolların alışını 1.64 manatdan 1.71 manata, satışını isə 1.78 manatdan 1.81 manata qaldırıb.
Bank of Baku Dolların alış qiymətini 1.70 manatdan 1.72 manata, Bank VTB Azərbaycan Dolların alışını 1.66 manatdan 1.70 manata, satışını isə 1.78 manatdan 1.80 manata, AtaBank alışı 1.71 manatdan 1.72 manata, satışı isə 1.79 manatdan 1.80 manata, NBC Bank alışı 1.73 manatdan 1.74 manata, satışı isə 1.77 manatdan 1.79 manata, NikoylBank isə alışı 1.70 manatdan 1.73 manata qaldırıb.
Davam edəcək....
Xəbər verdiyimiz kimi, dünən Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirilib. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7296 manat səviyyəsində formalaşıb. Başqa sözlə, hərracda Manat Dollar qarşısında cüzi - 0,03% möhkəmlənmişdi.
Hərracdan sonra da banklarda Dolların alış və satış məzənnələri qalxmaqda davam etmişdi. Maraqlısı budur ki, hərracda Dollar ucuzlaşsa da, banklarda Dollar qalxır. Adətən həracda Dollar ucuzlaşanda, banklarda məzənnə aşağı düşürdü. Bu dəfə tərsinədir.