Banklarda Dolların qiyməti necə dəyişdi?
Bu gün səhər banklarda Dolların alış və satış qiymətlərində ciddi və kütləvi dəyişiklik müşahidə olunmur. Məzənnəyə dəyişiklik etmək istəyən banklar qiymətlərdə rəqiblərində geri qalmaq istəməyənlərdir.
“Marja” xəbər verir ki, AGBank alışı 1.64 manatdan 1.66 manata, satışı 1.71 manatdan 1.72 manata, AtaBAnk alışı 1.66 manatdan 1.67 manata, satışı 1.7050 manatdan 1.71 manata, Bank VTB alışı 1.65 manatdan 1.68 manata, Yapı Kredi Bank Azərbaycan 1.67 manatdan 1.6720 manata, Bank of Baku alışı 1.6750 manatdan 1.68 manata, satışı isə 1.7050 manatdan 1.7150 manata qaldırıb.
Saat 10:00-a olan məlumata görə Dolları ən baha - 1.6850 manata Turanbank alır. Dolları ən ucuz - 1.6950 manata isə Amrahbank, Günaybank və Turanbank satırlar.
Aprel ayının 28-də səhər saatlarında “qara bazar”da dolların alışı 1.6800 manat, satışı isə 1.6900 manat olaraq qalıb. Bundan əvvəl "qara bazar"da ABŞ valyutası 1.6700 manata alınıb, 1.6800 manata satılırdı.