SİMA ilə “PulPal” sistemində limitsiz köçürmə və ödənişlər edin
(®) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imza ödəniş sistemləri üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın növbəti tərəfdaşı “PulPal” ödəniş sistemi oldu. Tərəfdaşlığa əsasən, pulpal.az portalında qeydiyyatdan keçən şəxslər hesablarında şəxsiyyətin təsdiqlənməsi üçün eyniləşdirməni SİMA ilə həyata keçirəcəklər.
SİMA mobil tətbiqində qeydiyyatdan keçdikdən sonra “PulPal” portalında hesab yaradaraq “İdentifikasiya” funksiyasına klik edib SİMA ilə eyniləşdirməni çevik və rahat formada etmək mümkündür. Bunun üçün sadəcə ekranda görünən QR kodu SİMA mobil tətbiqi ilə “oxudun” kimliyini təsdiqləmək kifayət edir.
İdentifikasiyadan keçən şəxslər digərlərindən fərqli olaraq, bütün kateqoriyalar üzrə ödənişlər, elektron pul kisəsinin limitsiz artırılması, ölkədaxili bank kartlarına məhdudiyyətsiz vəsaitlərin köçürülməsi, eləcə də digər ödəniş sistemləri üzrə əməliyyatları icra edə bilərlər.
SİMA vasitəsilə gələcəkdə “PulPal” ödəniş sisteminin digər məhsul və xidmətlərindən də istifadə mümkün olacaq.