"Betonist" markası adı altında yeni layihə
Ağdam Sənaye Parkının rezidenti “Veliev” MMC tərəfindən Parkın ərazisində Betonist markası adı altında “Prefabrik dəmir-beton məmulatları istehsalı” layihəsi həyata keçirilir.
Marja xəbər verir ki, bunu “Veliev” MMC-nin direktor müavini Ceyhun Vəliyev bildirib.
O əlavə edib ki, layihə çərçivəsində körpülərin, sənaye və yaşayış binalarının tikintisi üçün gərginləşdirilmiş dəmir beton tirlərin, kirişlərin, fermaların, döşəmə panellərinin, üfüqi su novlarının, dəmir beton dirəklərin, müxtəlif növ hasarların, yaşayış binalarının tikintisi üçün izolyasiyalı panellərin və s. istehsal edilir.
"Dəyəri 2,5 milyon manat təşkil edən layihə çərçivəsində il ərzində 200 min kvardat metr dəmir beton məmulatlarının istehsalı planlaşdırılır. Müəssisədə birinci mərhələdə 40 nəfər işlə təmin edilib, sonrakı mərhələdə iş yerinin 80 nəfərə çatdırılması planlaşdırılır. Türkiyə və yerli texnologiyalardan istifadə edilən müəssisədə istehsal olunan məhsullar işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan yenidənqurma işlərində istifadə edilir", Şirkətin direktoru bildirib.