Rusiyadan Azərbaycana sürətli pulköçürmələri üçün xidmət inkişaf etdirilir
ABB Moskva Bankı fiziki şəxslər arasında Rusiyadan Azərbaycana sürətli pulköçürmələri üçün nəzərdə tutulmuş “Granat” xidmətini ötən il fəal şəkildə inkişaf etdirib.
Marja.az xəbər verir ki, bu, ABB-nin 2023-cü il üzrə Dayanıqlı İnkişaf Hesabatında bildirilir.
"ABB Moskva Bankı 2002-ci ildə Rusiyada 100% Azərbaycan kapitalına malik ilk bank kimi yaradılıb. Bankın əsas fəaliyyət istiqamətlərinə banklararası bazarda əməliyyatların keçirilməsi, korporativ və pərakəndə müştərilərə bank xidmətlərinin göstərilməsi daxildir. 2023-cü ildə ABB Moskva Bankı bir sıra mühüm layihələr həyata keçirib. O cümlədən agentlik faktorinqi işə salınıb. Hüquqi şəxslər üçün distant bank sistemi yenilənib. “ABBFX” kredit təşkilatları üçün yeni xidmət tətbiq olunub. Rusiyanın bölgələrində bank kartının çatdırılması xidməti işə salınıb. Bundan əlavə, ABB Moskva Bankı fiziki şəxslər arasında Rusiyadan Azərbaycana sürətli pulköçürmələri üçün nəzərdə tutulmuş “Granat” xidmətini ötən il fəal şəkildə inkişaf etdirib",- Hesabatda qeyd olunub.