Maliyyə Nazirliyi 45 milyon da borc aldı
22 iyul 2018-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Maliyyə Nazirliyinin AZ0102019541 ISIN-li, 20 mln manat həcmində, 182 gün tədavül müddətli dövlət qısamüddətli istiqrazlarının (DQİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Bakı Fond Birjasından "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, hərrac zamanı 12 investor tərəfindən qiymət intervalı 94.0051 AZN (12.8601%) və 96.6452 AZN (7.0000%) olan 22 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 95.7277 AZN (8.9999%), orta ölçülmüş qiyməti 95.7845 AZN (8.8749%) müəyyən edilmişdir. İstiqrazların nominal qiymətlə ümumi məbləği 56,866,800.00, yerləşdirilmiş həcmi isə 20 mln manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi – 20 fevral 2019-cu il.
Hərrac iştirakçıları 23 avqust 2017-ci il (t+1) tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər.
Həmçinin, 22 iyul 2018-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Maliyyə Nazirliyinin AZ0104020547 ISIN-li, 25 mln manat həcmində, 364 gün tədavül müddətli dövlət qısamüddətli istiqrazlarının (DQİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərrac zamanı 7 investor tərəfindən qiymət intervalı 88.1941 AZN (13.4600%) və 93.0588 AZN (7.5000%) olan 11 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 90.3009 AZN (10.8000%), orta ölçülmüş qiyməti 90.3206 AZN (10.7757%) müəyyən edilmişdir. İstiqrazların nominal qiymətlə ümumi məbləği 66,177,600.00 yerləşdirilmiş həcmi isə 25 mln manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi – 21 avqust 2018-cu il.