"Biz COP 29 Mərkəzinin mebellərini müvəffəqiyyətlə təhvil vermişik"
Gardashlar Mebel-in COP 29 Mərkəzinin mebel layihəsində qürurlu rolu. Əli Mirzəyev: Qlobal statuslu bir layihədə Azərbaycan istehsalçısı olaraq iştirak etmək bizim üçün əzəmətli bir təcrübə oldu. Komandamız hər bir mebel parçasının yüksək standartlara uyğun olması üçün ən kiçik detallara belə diqqət yetirərək yorulmadan çalışdı.(®) Gardashlar Mebel COP 29 Mərkəzinin mebel layihəsini uğurla başa vurduğunu elan edib.
Şirkətin yaydığı məlumatda bildirilir: "Layihənin açılışında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın iştirakı, bu layihəni bütün Azərbaycan istehsalat sektoru üçün əlamətdar hadisəyə çevirdi".
Şirkət rəhbəri Əli Mirzəyev qeyd edib: "COP 29 Mərkəzində göstərdiyimiz bu uğurdan əvvəl, biz artıq COP 29 İnformasiya Mərkəzinin bütün mebellərini müvəffəqiyyətlə təhvil vermişdik. Bu iki layihə, yalnız mebel istehsalında deyil, həm də davamlılıq prinsiplərinə sadiqliyimizdəki ciddiyəti və müştərilərə yüksək səviyyəli xidmət göstərmə öhdəliyimizi bir daha təsdiqləyir".
Mirzəyev vurğulayıb ki, COP 29 Mərkəzində təqdim olunan hər bir mebel parçası müasir dizayn prinsiplərinə uyğun olaraq işlənib və ekoloji davamlılıq standartlarına tam riayət olunaraq hazırlanıb:
“Bu mebellər yalnız rahatlıq və funksionallıq təmin etmir, həm də qlobal ətraf mühitə hörmət və diqqəti əks etdirir. Biz, qonaqlara gözəl və funksional bir məkan təqdim edərək, COP 29-un yaşıl dünya ideyasına töhfə verməyə çalışdıq. Qlobal statuslu bir layihədə Azərbaycan istehsalçısı olaraq iştirak etmək bizim üçün əzəmətli bir təcrübə oldu. Komandamız hər bir mebel parçasının yüksək standartlara uyğun olması üçün ən kiçik detallara belə diqqət yetirərək yorulmadan çalışdı. Mərkəzin dizaynı müasirliyi əks etdirir və COP 29-un “Yaşıl Dünya” vizyonu ilə uzlaşaraq davamlılığı və funksionallığı mükəmməl birləşdirir.
Gardashlar Mebel-in bu layihəyə töhfəsi keyfiyyət və innovasiyaya olan sadiqliyimizin təzahürüdür. Belə qlobal əhəmiyyətli bir layihədə yerli istehsalçı olaraq iştirak etmək bizə böyük qürur bəxş edir və bizi gələcəkdə də mükəmməllik təqdim etməyə təşviq edir.
Bu nailiyyət Azərbaycan mebel sənayesinin dünya səhnəsində rəqabət apara biləcəyini nümayiş etdirir və bizi yüksək profilli beynəlxalq layihələrdə etibarlı tərəfdaş kimi möhkəmləndirir".
Qeyd edilib ki, Gardashlar Mebel həmçinin, Azərbaycan sərhədlərindən kənarda da nüfuz qazanmaqdadır. Hal-hazırda Amerika Birləşmiş Ştatlarına mebel ixracı uğurla davam edir.