Münasib qiymətə növbəti mənzillər Suraxanıda yerləşəcək
Tədqiqatlar göstərir ki, bu gün uyğun qiymətə mənzilə ən böyük tələbat məhz Bakıda müşahidə edilir. Bununla bağlı, növbəti layihənin də məhz paytaxtda – Suraxanı rayonunda gerçəkləşdirilməsi barədə qərar qəbul edilib.
Bunu "Caspian European Club"un üzvləri olan biznes nümayəndələri ilə görüşündə Mənzil İnşaat Dövlət Agentliyinin (MİDA) rəhbəri Samir Nuriyev deyib.
Onun sözlərinə görə, müvafiq dövlət qurumları tərəfindən təklif edilən torpaq sahələri arasında həm şəhərin inkişaf planı baxımından, həm də nəqliyyat və başqa mühəndis-kommunikasiya şəbəkələrinin çəkilməsi imkanı baxımından ən əlverişli yer Suraxanı rayonudur.
Ayrılmış torpaq sahəsində çoxmənzilli yaşayış binalarının tikintisini təmin etmək məqsədilə ilk növbədə ərazinin “Şəhərsalma əsaslandırılması”nın hazırlanması işinə başlanılacaq.