Azərbaycanda borclunun dəyəri 5000 manatdan artıq olmayan daşınar əmlakı Ədliyyə Nazirliyinin icra xidmətinin müəyyən etdiyi ticarət şəbəkələrində satılacaq.
Nazirlər Kabineti bununla bağlı “Elektron xidmət növlərinin Siyahısı” və “İcra məmurlarının fəaliyyətinə nəzarət Qaydası”na dəyişiklik edib.
İndiyə qədər borclunun dəyəri 500 manatdan artıq olmayan daşınar əmlakı icra qurumları tərəfindən ticarət şəbəkələrində satışa çıxarılıb. Dəyişikliklə əlaqədar müvafiq olaraq Ədliyyə Nazirliyi artıq dəyəri 5000 manatdan artıq olmayan daşınar əmlakın satışı üzrə ticarət şəbəkələri haqqında məlumatın verilməsini elektron qaydada həyata keçirəcək.
Eyni zamanda “İcra məmurlarının fəaliyyətinə nəzarət Qaydası”na edilən dəyişikliyə əsasən icra ilə əlaqədar icra məmurlarının fəaliyyəti yoxlanılarkən dəyəri 500 manat deyil, 5000 manatdan artıq olmayan daşınar əmlakın icra xidmətinin müəyyən etdiyi ticarət şəbəkələrində satışının həyata keçirilməsi üçün sifarişlərin verilməsi və tələblərin təmin edilməsinin növbəliyi öyrəniləcək.