Hesablama Palatasından “Azərlotereya”ya xəbərdarlıq
Hesablama Palatası “Azərlotereya” ASC-yə dövlət büdcəsinə dividendləri vaxtında və tam həcmdə ödəməyi tövsiyə edir. Bu barədə palatadan məlumat verilib.
"Biz dövlət büdcəsi qarşısında götürülmüş öhdəliklərin vaxtında və tam həcmdə yerinə yetirilməsinə dair qərarların qəbul edilməsinin və onların icrasına nəzarətin gücləndirilməsinin vacibliyini bir daha qeyd edirik”, - deyə məlumatda bildirilir.
Qeyd olunur ki, “Azərlotereya” ASC əvvəlki illərdə olduğu kimi, 2015-ci ili də mənfəətlə başa vurub.
"Baxmayaraq ki, xalis mənfəət (1 mln. 655,1 min manat) və aktivlər və kapital üzrə imkanlar (2015-ci ilin sonuna pul vəsaitləri üzrə qalıq 3 mln. 36,9 min manat, istifadə olunmamış mənfəətin həcmi 5 mln. 660 min manat təşkil edib) dividendlərin ödənilməsi üçün kifayət edib, dövlət qarşısındakı öhdəliklər tam həcmdə yerinə yetirilməyib. Bu maliyyə imkanları digər xərclərə yönəldilib. Və belə hallar ənənəvi xarakter almağa başlayır", - deyə məlumatda vurğulanır.