Manatın yığılması üçün yeni hərrac elan edildi
“Marja” xəbər verir ki, 26 may 2017-ci il tarixində keçiriləcək hərrac vasitəsilə 250 milyon manat cəlb edilməsi planlaşdırılır. Müddət 14 gün, faiz dərəcəsi 12,01% – 14,99% təşkil edib.
Xəbər verdiyimiz kimi, 22.05.2017-ci il tarixində Mərkəzi Bank tərəfindən vəsaitlərin cəlb edilməsi üzrə keçirilmiş növbəti depozit hərracında tələb 493.46 milyon manat, hərracın nəticəsində bağlanılmış depozit əqdləri üzrə orta ölçülmüş faiz dərəcəsi isə 12,01% təşkil etmişdi. Mərkəzi Bank 200 milyon manat cəlb edəcəyini açıqlamış və bu məbləğdə də cəlb etmişdi.
15.05.2017-ci il tarixində Mərkəzi Bank tərəfindən vəsaitlərin cəlb edilməsi üzrə keçirilmiş növbəti depozit hərracında tələb 420.6 milyon manat, hərracın nəticəsində bağlanılmış depozit əqdləri üzrə orta ölçülmüş faiz dərəcəsi isə 12,01% təşkil etmişdi. Mərkəzi Bank 150 milyon manat cəlb edəcəyini açıqlamışdı.
12.05.2017-ci il tarixində Mərkəzi Bank tərəfindən vəsaitlərin cəlb edilməsi üzrə keçirilmiş növbəti depozit hərracında tələb 612.8 milyon manat, hərracın nəticəsində bağlanılmış depozit əqdləri üzrə orta ölçülmüş faiz dərəcəsi isə 12,01% təşkil etmişdi. Mərkəzi Bank 250 milyon manat cəlb edəcəyini açıqlamışdı.