“Bank Respublika Elman Rüstəmova məxsusdur" deyənlərə - RƏSMİ CAVAB
Cəmiyyətdə “Bank Respublika”nın Mərkəzi Bankın sədri Elman Rüstəmova məxsus olduğu barədə müxtəlif şaiyələr gəzir. Halbuki, onun adı Bankın səhmdarları sırsında yoxdur.
“Bank Respublika” ASC-nin sahibi Natiq Quliyev “Marja”ya müsahibəsində bildirib ki, Elman Rüstəmovla uzun illərdir peşakar münasibətləri mövcuddur:
“Məni sevindirir ki, Bank Respublika o qədər cəlbedicidir ki, onun adını belə tanınmış şəxslərlə əlaqələdirirlər.
Elman Rüstəmov mənim çox hörmət etdiyim şəxs və peşəkar dövlət xadimlərindən biridir. Elman müəllimlə, hər bir bank səhmdarı kimi, uzun illər ərzində çox səmimi peşakar münasibətlərimiz yaranıb. Lakin, Bank Respublikanın sahibi kimi, bir daha qeyd etmək istərdim ki, bank yalnız rəsmi hesabatlarda qeyd olunan səhmdarlara məxsusdur. Bu hesabatlardan göründüyü kimi, mənim əsas tərəfdaşlarım Almaniyanın iki tanınmış maliyyə institutlarıdır. Bunlardan biri, KfW (Almaniyanın Dövlət Bankı) bank qrupunun üzvü DEG İnvestisiya Şirkəti, digəri isə Sparkassen-Finanzgruppe maliyyə qrupunun üzvü Sparkassen International Development Trust.”