Banklarda Dolların qalxması dayandı
Saat 16:15-ə olan məlumata görə, Dolları ən aşağı qiymətə satan bank Yapı Kredi Bank Azərbaycan-dır.
“Marja” xəbər verir ki, Türkiyə bankı 1 Dolları 1.6980 manata satır. GünayBank Dolları 1.70 manata, Bank SilkVey isə 1.7030 manata satır.
Dolları ən yüksək qiymətə alan bank isə Bank Avrasiyadır (1.6850 manat). GünayBank, NikoilBank və UniBank Dolları 1.68 manata alırlar.
Qeyd edək ki, bu gün Mərkəzi Bankda keçirilmiş hərraca qədər banklarda Dolların qalxdığı müşahidə olunurdu. Xəbər verdiyimiz kimi, 13 aprel 2017-ci il tarixində Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirilmişdir. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7026 səviyyəsində formalaşmışdır. Bu gün Rəsmi məzənnə 1.7029 manatdır. Hərracda Manatın cüzi möhkəmlənməsindən sonra Banklarda Dolların qalxması dayandı. Hətta Yapı Kredi Bank Dolların satış qiymətini 1.7050 manatdan 1.6980 manata endirdi. Günortadan sonra əksər banklarda Dolların alış-satış qiymətləri dəyişməyib.